YARI AYDIN CAHİLLERİN ÜLKEMİZE VERDİĞİ ZARAR

 

Geçenlerde bir televizyon kanalındaki açık oturumda, çok bilgili bir profesör (!) ahkam kesmiş ve demiş ki, “MONTREUX ANLAŞMASI GEREĞİNCE DEVLETİMİZİN GEMİ GEÇİŞLERİNDEN DAHA FAZLA PARA KAZANMASI LAZIM. BUNUN İÇİN MONTREUX ANLAŞMASINDA BİR REVİZYON YAPILMASI LAZIM Kİ, BU GELİR ARTIŞI SAĞLANABİLSİN. NETEKİM, AMİRAL….. DA BU DÜŞÜNCEDE BULUNMAKTADIR.)

Bu adamlar, ya okuduklarını anlamıyorlar, ya da hiçbir şey bilmedikleri halde, biliyor havasına giriyorlar. Bu zavallılar bence, tipik YARI AYDIN. Unvanlarına hiç kulak asmayın ve ZİYA PAŞA’nın meşhur TERKİB-İ BENDİNDEKİ şu mısraı hatırlayın. ( ZERDUZ PALAN URSAN EŞŞEK YİNE EŞŞEKTİR) Yani, semeri altından da olsa eşşek eşşek olmaktan çıkmaz.

Devletimizin gemi geçişlerinden çok az para aldığı doğrudur. Her nasılsa o kadarını öğrenmişler. Lakin, ücret artışı sağlamak için, ne bir REVİZYON ve ne de bir CONCENCUSS gerekir. Bu zırtapozlara göre, YABANCI DEVLETLERELE YENİ BİR ANLAŞMA YAPIP, GEMİ GEÇİŞ ÜCRETLERİNİ ARTTIRMAK MÜMKÜNDÜR. BUNUN BAŞKA DA YOLU YOKTUR. Oysa, MONTREUX ANLAŞMASININ metnini doğru düzgün bir okusalar, anlaşmanın mali hükümlerinin aynen uygulanması suretiyle, DEVLETİMİZİN bugün tahsil ettiği gemi geçiş ücretlerinin, tam YİRMİ İKİ MİSLİNİ elde etme imkanına sahip bulunduğumuzu görürler. Yani, ne kimsenin kapısına gidip, dilenmeye ve ne de, bir sürü ahlaksız TÜRK ve MÜSLÜMAN DÜŞMANINA taviz vermek gerekir. Mevcut sözleşme, BUGÜN ELDE ETTİĞİMİZ YILLIK YÜZ ELLİ MİLYON DOLAR YERİNE, YILLIK ÜÇ BUÇUK MİLYAR DOLAR GEÇİŞ ÜCRETİ ELDE ETMEMİZİ SAĞLAMAYA YETERLİDİR.

Bunların hala haberdar olmadıkları bir diğer husus ta, bizim bundan sekiz ay evvel T.C. MERKEZ BANKASI aleyhine açtığımız davadır. Bu davada biz, HANGİ HUKUKİ VE MALİ NEDENLERLE DEVLETİMİZİN BUGÜN TAHSİL ETTİĞİ GELİRİN YİRMİ İKİ KAT FAZLASINI, HİÇBİR BAŞKA ANLAŞMAYA GEREK OLMAKSIZIN TAHSİLE HAKKI BULUNDUĞUNU ANLATTIK VE MERKEZ BANKASININ BUGÜNKÜ YANLIŞ TASARRUFUNUN İPTALİNİ TALEBETTİK.

Kardeşlerim! Dava dilekçesi hakkında bilgi sahibi olmanız için de, bu yazımın altına bu dilekçeyi ekliyor ve konuya daha yakından vakıf olmanızı amaçlıyorum. Bu BİR MİLLİ DAVADIR VE HER TÜRK VATANDAŞININ BU KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLMASI ŞARTTIR. Üzülerek belirteyim ki, 2020 yılının sekizinci ayının başında açtığımız dava, dört mahkeme tarafından biribirlerine gönderildi ve dava dilekçesini en son alan yargı mercii ise, tam dört aydır, dava ile ilgili tek bir işlem yapmıyor. Affedersiniz yanlış söyledim. Yaptıkları bir işlem var. O da dava dilekçesine dosya gömleği almak için, masraf celbi. Dava dilekçesi daha hala, davalı T.C. MERKEZ BANKASINA TEBLİĞ EDİLMEDİ. Şimdi aşağıda dava dilekçesi metnini göreceksiniz.

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş