SÖZCÜ GAZETESİ VE MONTREUX ANLAŞMASI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİ

 

SÖZCÜ gazetesini de, o paçavranın yazarlarını da hiç sevmem ve okumam. Fakat geçen gün, bir ahbabımız bize bir SÖZCÜ gazetesi gönderdi ve o gazetede bizim T.C. Merkez bankasına Boğazlar gemi geçiş ücretlerinin arttırılması için açtığımız davadan söz edildiğini bildirdi. Gerçekten, bizim açtığımız davayı her nasılsa öğrenmişler. Lakin, 5 SORUDA MONTREUX başlıklı yazıda öyle saçma sapan beyanlarda bulunmuşlar ki, bize övgüde bulunmaları midemi bulandırdı. Böylece, bu utanmazların bazı sorularını cevaplamayı uygun gördüm.

-Derler ki, KANAL İSTANBUL MONTREUX’yü tartışmaya açar mı?

-Hayır budalalar bu konuda hiçbir tartışma olamaz. KANAL İSTANBUL’un, MONTREUX ANLAŞMASINA aykırı hiçbir yönü bulunmamaktadır. Anlaşmanın ruhu, GEMİLERİN BELLİ BOĞAZLARDAN GEÇİRİLMESİ DEĞİL, AKDENİZ’den KARADENİZE GEÇİRİLMESİDİR. Bu geçiş her yoldan ve her suretle yapılabilir. Daha önce de söylediğim gibi, ileride bir teknolojik gelişme olur ve bu teknik olarak mümkün hale gelirse, gemiler denizden değil, havadan da taşınabilir. Mesele bu kadar açık ve nettir. Binaenaleyh, gemiler KANAL İSTANBUL’dan da geçirilse, MONTREUX ANLAŞMASI İHLAL EDİLMİŞ OLMAZ. Beri yandan, KANAL İSTANBUL, şayet bazı yan projeler de ele alınırsa,ki  çalışma arkadaşım Fikret BİZİMCAN’ın bu konuda müthiş öneri ve çalışmaları vardır, KANAL İSTANBUL BUGÜNE KADAR TASARLANMIŞ TÜM DÜNYA PROJELERİNİN FEVKİNDE BİR BAŞARIYA ULAŞIR. Bunlar hakkında ileride daha açıklayıcı bilgiler vereceğiz.

-Yine derler ki, MONTREUX ANLAŞMASI, CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİYLE ORTADAN KALDIRILABİLİR Mİ?

-Behey budalalar! Kim size böyle bir ihtimalden söz etti ki? KENDİNİZ BİR YALAN UYDURUYOR, SONRA KENDİNİZ İNANIYORSUNUZ. Milletin aklını da, utanmazca bulandırmaya çalışıyorsunuz. Varit olmayan bir meseleyi gündeme getiriyor ve ondan sonra da, bir takım geri zekalıları işin içine katarak yeni bir gündem oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bırakın ulan artık bu bayat taktikleri. Her geçen gün biraz daha batıyor, biraz daha şerefsizliğin zirvesine tırmanıyorsunuz. Millet artık sizlerin ne mal olduğunu anlamaya başladı. TAKKE DÜŞTÜ, KEL GÖRÜNDÜ.

-Yine derler ki, İKTİDAR MONTREUX’yü neden tartışmaya açıyor? Bu sorunun cevabını da kendi kendilerine verip, hem salaklığın, hem budalalığın sınırlarını ulaşılması güç boyutlara taşıyorlar.

-Yukarıda da belirttiğim gibi, HÜKÜMETİN MONTREUX ANLAŞMASINI TARTIŞMAYA AÇTIĞI YOK. Onu bir iftira şeklinde ortaya atan sizlersiniz. Bizim açtığımız dava da, MONTREUX ANLAŞMASININ DEĞİŞTİRİLMESİ maksadına matuf değil. Tam aksine, MONTREUX ANLAŞMASININ MALİ HÜKÜMLERİNİN, BİZATİHİ SÖZLEŞMENİN MALİ HÜKÜMLERİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİNİN SAĞLANMASINDAN İBARETTİR. Çünkü bu sayede DEVLETİMİZ, BUGÜN ELDE ETTİĞİ GELİRİN YİRMİ ÜÇ KATI TUTARINDA BİR EK GELİR ELDE EDECEKTİR.

AKP kadrolarının yönetici kadroları ile ilgili zavallı ithamlarınıza gelince, bunlar, ruh sağlıkları bozuk bir takım şerefsizlerin hezeyanlarından ibarettir. Sizler, ülkeyi, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir başarı düzeyine ulaştıran bu kadrolara çamur atacağınıza, evvela bir ruh hastalıkları hekimine müracaat edin. Lakin sizleri hangi hekim iyileştirebilir? İşte onu bilemiyorum. NECİP FAZIL ÜSTAD hakkında söylediklerinize gelince, işte orada iyice dibe vurdunuz. Bütün dünya şahittir ki, ÜSTAD BU ÜLKENİN YETİŞTİRDİĞİ İKİ EN BÜYÜK ŞAİRDEN BİRİ OLDUĞU GİBİ, GERÇEK BİR FİKİR ADAMIDIR. Bir de LOZAN MI diyorsunuz? İşte o konuyu da sabahlara kadar tartışabiliriz ve size doğruları anlatabilirim. Her şeyden evvel de oraya SAVAŞ GALİBİ BİR ÜLKE OLARAK GİTTİĞİMİZİ HATIRLATMAK VE SONUÇTA NE ELDE ETTİĞİMİZİ SORMAK İSTERİM. Bilmem anlatabildim mi kaz kafalılar?

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş