MÜŞRİK VE MÜNKİR KAFİRLER BİZ MÜSLÜMAN TÜRKLERİ NİÇİN SEVMEZLER ?

 

Kardeşlerim ! bu sualin cevabını MAİDE SURESİNİN 68.AYET-İ KERİMESİNDE bulabilirsiniz. Şemseddin YEŞİL HAZRETLERİNİN mezkur AYET_İ KERİMELERİNİN tefsirine göre,” EY EKMELERRÜSUL! ONLARA SÖYLE : ( EY EHL-İ KİTAP ! TEVRATI,İNCİLİ,RABBİNİZ TARAFINDAN SİZE İNZAL OLUNANI YERİNE GETİRMEDİKÇE,SİZ EMR-İ DİNDEN,İMANDAN.İTAATDAN,İNKİYADAN HİÇBİR ŞELİN ÜZERİNDE DEGİLSİNİZ )

HABİBİM ! BUNLARI HİÇ ÇEKİNMEDEN APAÇIK SÖYLE.VE EMİN OL Kİ,SANA İNZAL OLUNAN BU AYET DE ONLARIN ÇOĞUNUN,BAHUSUS ULEMA VE RÜESASININ BİR ÇOĞUNUN AZGINLIĞINI,KAFİRLİĞİNİ ARTTIRACAKTIR.DOLAYISIYLA SANA TABİ OLAN MÜMİNLERE KARŞI DA GAYZLARI,BUĞZLARI ARTACAKTIR.

EY PEYGAMBER-İ HAK ! BUNDAN DOLAYI HAK VE HAKİKATİ ÖRTEN,REY-İ FASİDLERİ İLE HAREKET EDİP,BATIL HÜVİYETLERE TAPAN KAFİR CEMAATE KARŞI MAHZUN OLMA.

Kardeşlerim ! Gördüğünüz gibi, Sevgili PEYGAMBERİMİZE hitap şeklindeki bu AYET_İ KERİME, aslında tüm Müslümanlara bir hitaptır ve bu hitap,ebede kadar her Müslümanın dikkatle okuması gereken bir hitaptır.Gerek Yahudiler ve gerekse Hristiyanlar,TEVRAT ve İNCİL yerine,kendinden önce gelen alçakların uydurdukları bir takım hurafelere inanmakta ve böylece RABBİMİZİN EMİRLERİNİ HİÇE SAYMAKTADIRLAR.İSLAMİYET ise,bu yanlışlığı düzeltmekte ve onları KURAN-I MÜBİN’in bu AYET-İ KERİMESİ ile ikaz etmekte ve doğru yola ulaştırmak istemektedir.Lakin gözleri kör,kalpleri taşlaşmış bu kavimler bu ikazdan ders alacak yerde,ikazı yapan KİTABA DA,O KİTABA iman edenlere de düşman olmuşlardır.TÜRK ise, O HAS DİNİN KILICI olduğu için,en büyük düşmanlığı TÜRK’e göstermektedirler.İçimizden bazı gafiller,NİÇİN HERKESLE HASIMIZ ? diye,budalaca sorular ortaya atmaktadırlar.Bunun cevabı çok açık ve nettir.BİZLER KİMSEYE DÜŞMAN DEĞİLİZ.BİZLER SADECE ALLAHIN SAFINDA VE ONA KULLUK ETMEKTEYİZ.RABBİMİZİN LUTFU İLE BİZ SAFIMIZI KORUDUĞUMUZ SÜRECE,ONLARIN DÜŞMANLIKLARI DA ASLA BİTMEYECEKTİR.Bu gerçeği bilmemiz ve tedbirlerimizi ona göre almamız gerekmektedir.Biz safımızı koruduğumuz ve saflarımızı sıklaştırdığımız ölçüde RABBİMİZ DAİMA BİZİMLE BERABER OLACAK VE BU ŞEREFSİZLERİN HER TÜRLÜ OYUNU AKİM KALACAKTIR.ALLAH U EKBER

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş