MÜMİNUN SURESİNİN 52-53. AYET-İ KERİMELERİ

 

MEZKUR AYET-İ KERİMELERDE YÜCE RABBİMİZ ŞÖYLE BUYURMAKTADIR.( VE NE VAKİT İŞLERİNİZ, AMELLERİNİZ İHLAS İLE, BU HUSUSDA HUDU İLE BİRLEŞİR, O ZAMAN BİR TEK ÜMMET OLURSUNUZ. ZİRA ESASINDA DİNİNİZ BİR VE TEVHİDE DAVETTİR……..)( 52) ( ÜMMETLER DİN İŞLERİNİ KENDİ ARALARINDA PARÇALAYIP KİTAP,KİTAP AYRILDILAR.HER HİZİP KENDİ DİNİYLE FERAHLADI. KENDİ DİNİNE HAK, DİĞERLERİNE BATIL DİYEREK SEVİNDİLER…)( Bu açıklamalar FÜYUZAT’tan iktibas edilmiştir. Diğer çeşitli tefsirlerde de farklı anlamlar yüklenmemiştir. Belki sadece farklı kelimeler kullanılmıştır.)

Kardeşlerim !

Her zaman, naçizane arz ettiğim gibi, bir din üzere olan bir kavim ne zaman sapıtır ve ne zaman yoldan çıkarsa, YÜCE RABBİMİZ, yeni bir PEYGAMBER VAZİFELENDİRİYOR VE ŞERİATINI TEKRAR BİLDİRİYOR. Ne zaman ki, Yahudiler HAZRETİ MUSA ŞERİATINI terk ettiler, YÜCE RABBİMİZ HASRETİ İSA’YI GÖREVLENDİRDİ VE ŞERİATINI ONUN VASITASIYLA TEKRAR İNSANLARA TEBLİĞ ETTİ. Ne var ki YÜCE RABBİMİZ her iki kitap ehlinin, yoldan çıkacağını biliyordu ve ŞERİATININ BİR DAHA İNSANLARA ULAŞMASI İÇİN HAZRETİ MUHAMMED’İ (S.A.V.) VAZİFELENDİRDİ VE ONUN SON ŞERİAT İLE GELECEĞİNİ, ÖNCEKİ İKİ KİTAPTA DA İNSANLIĞA BİLDİRDİ. Üstelik te, İSMİNİ DAHİ ZİKREDEREK (AHMED).

Ne var ki, her iki ehl-i kitap, YÜCE RABBİMİZİN BU MÜJDESİNİ, UTANMAZCA KETMETTİLER VE KİŞİSELMENFAATLERİ UĞRUNA BU MÜJDEYİ GİZLİ TUTTULAR. (bu rezilliği yapan tabii ki, onların din görevlileri idi.) Şayet o ahlaksızlar, bu azim gerçeği gizlemeselerdi, İSLAMİYET TÜM İNSANLIĞIN TEK DİNİ OLACAK VE DÜNYADAKİ BU KAVGA VE İHTİLAFLAR EBEDİYYEN SON BULACAKTI.

İşte bu maruz AYET-İ KERİMELERDE CENAB-I HAK BU GERÇEĞİ İNSANLARA BİR KERE DAHA HATIRLATIYOR VE BU YOLA GİRMEYİ REDDEDENLERİN BAŞINA GELECEKLERİ DE DAHA İLERİKİ AYET-İ KERİMELERDE AÇIKLIYOR. Bu gün dünya bir kavga meydanına dönmüş ise, bunun failleri ehl-i kitabın ahlaksız din görevlileridir. Onlar, bu görevlerini, ki bu görev asla kendilerine RABBİMİZ TARAFINDAN VERİLMEMİŞTİR, bir menfaat, bir rant vesilesi kıldıkları için, insanların birbirlerini boğazlamalarından, adeta zevk duymaktadırlar. Cahil nas da bu alçakların oyuncağı olarak, RABBİMİZİN EMRİ HİLAFINA, her türlü rezilliği yapmaktadırlar. Bu İslamiyet düşmanlığı nereden kaynaklanıyor sanıyorsunuz? EFENDİMİZE lisanen saldırıları, CAMİLERİMİZE alçakça tecavüzleri kimler teşvik ediyor zannediyorsunuz? Hadi onlar cahil, alçak, utanmaz. Ya Müslüman geçinip te, onların çanak yalayıcısı olan çöl fareleri ile, içimizdeki Siyonist ajanları ne yapalım? Yapacağımız şey çok basit Kardeşlerim. Bir yumruk gibi bir olmak ve her tarafa sızmış iblis uşakları ile ölümüne CİHAD ETMEK. ALLAH U EKBER.

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş