İHLAS SAHİBİ MÜMİN VE BİR NAKİL

 

ENES b. MALİK’TEN, ALLAHIN RESULÜNÜN (S.A.V.) ŞÖYLE BUYURDUĞU NAKLEDİLMİŞTİR. ( ÜÇ ŞEY VAR Kİ BUNLARDA MÜSLÜMAN BİR KİŞİNİN KALBİ ASLA CİMRİLİK ETMEZ. AMELİ SADECE ALLAHA ÖZGÜ KILMAK, DEVLET YÖNETİCİLERİNİN HAYRINI İSTEMEK VE ONLARI İYİYE YÖNLENDİRMEK, MÜSLÜMANLARIN TOPLULUĞUNDAN AYRILMAMAK.) ( ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ, KURAN VE HADİS SOHBETLERİ, SH.347)

Kardeşlerim! EFENDİMİZİN (S.A.V.)  biz müminlere açık bir tavsiyesidir yukarıda arzettiklerim. EFENDİMİZ, bizlerin, herhangi bir kimseye gösteriş veya başka bir saikle değil, münhasıran ALLAH RIZASI İÇİN AMELLERİMİZİ DÜZENLEMEMİZİ EMREDİYOR. İKİNCİ EMİR İSE, DEVLETİ YÖNETEN KİŞİLERE, DİNİN EMİRLERİNİ GÖZARDI ETMEDİKLERİ SÜRECE, İTAAT VE HAYIR DİLEMEK, ONLARIN İYİLİĞİNİ İSTEMEK VE ONLARI DAİMA İYİLİĞE YÖNLENDİRMEKTİR. ÜÇÜNCÜSÜ İSE, MÜSLÜMANLARIN TOPLULUĞUNDAN AYRILMAMAKTIR.

-Pekala, hal böyle iken, bir kısmımız ne yapıyor? Devleti yönetenler, en hayırlı işleri yaparken bile, bütün bu hayırlı işleri kötü göstermeye çalışıyorlar. Onlar için hayır dileyeceklerine, her türlü bedduayı ahlaksızca onlara yöneltiyorlar. Onları iyiye yönelteceklerine, yaptıkları en hayırlı işleri bile inkar veya kötü işler olarak göstermeye çalışıyorlar. Müslüman topluluğundan zerrece ayrılmamaları gerekirken, ülke düşmanlarının safında yer alıyorlar. Ülkemiz dışındaki münafık bedeviler de, bu alçaklıkta en ön sırayı kapmaya çalışıyorlar. Pekala bunların akıbeti ne olacak? Hiç şüphesiz CENAB-I HAKKIN CELAL İSMİ İLE MUHATAP OLACAKLAR. En kötü tarafları ve en büyük cezayı gerektiren fiilleri ise, bir takım safdilleri, kendi yaptıklarının doğru olduğuna inandırmaları olacaktır. Bu da cezalarının katlanmasına neden olacaktır. ALLAH BİZLERİ BU ALÇAKLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN. AMİN.

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş