CEHALETİNİZDEN NE ZAMAN KURTULACAKSINIZ ?

 

Bir takım politika süprüntüleri ile, bir takım, sözüm ona yazar, çizer takımı, devletimizin takip ettiği dış politikayı eleştirirken, ”NİÇİN HERKESLE İHTİLAFLIYIZ” şeklinde, görünüşte akil, aslında fevkalade ahmakça bir tenkidde bulunmaktadırlar. Bu sürüngenler ne zaman akıllarını başlarına toplayacaklar? Ne zaman bu koyu cehaletlerinden sıyrılacaklar? Çok merak ediyorum. Hiç şüphesiz, onlar bu alçaklıklarında ısrarcı oldukları sürece, CENAB-I HAK ONLARA ASLA HİDAYET ETMEYECEKTİR. Bu sürü, bir nebze olsun KURAN-I MÜBİNİN MUHTEŞEM SAHİFELERİNİ KARIŞTIRSALAR VE ORADAKİ AKILLARA DURGUNLUK VEREN HİKMETLERE muttali olsalar, asla bugünkü zırvalarında ısrar etmez ve doğru yolu bulurlardı.

Kardeşlerim !

CENAB-I HAK, bir çok AYET-İ KERİMEDE defaatle ve ısrarla, ZALİME DİVAN DURMAYIN! MAZLUMUN HER DAİM YANINDA OLUN! EMR-İ İLAHİSİNİ bizlere yöneltmektedir. Zalime baş eğenin, asla ve kat’a iman sahibi bir Müslüman olamayacağını açıklamaktadır. Bu İLAH-İ EMRE uymayanın asla felah bulmayacağını ve kıyamet gününde ağır hesaba çekileceğini defalarca İHTAR ETMEKTEDİR. BU İLAHİ EMRE UYANIN İSE DAİMA ALLAHLA BERABER OLDUĞU VE ZALİMİN HİLELERİNİN ASLA MÜMİNE ERİŞEMEYECEĞİ MÜJDESİNİ VERMEKTEDİR. Keza, RABBİMİZ BUYURMAKTADIR Kİ,” SİZLER HİÇ SINANMADAN MI CENNET-İ ALAYA VARACAĞINIZI SANMAKTASINIZ ?”

İşte Kardeşlerim! Karşımızdaki zalim veya zalimler kimler olurlarsa, olsunlar, adetleri ve güçleri ne olursa, olsun, gerçek iman sahibi Müslümanlar olarak, bizlerin, her bedeli ödeyerek karşı, çıkmamız, her şeyden evvel ALLAHA KARŞI BORCUMUZDUR. Bu açık gerçeği göz ardı etmenin bedeli, zalime karşı çıkmanın bedeli ile kıyaslanamayacak kadar ağır ve büyüktür. Bu gerçeği bilmeyen, anlamayan cahillere ise, ALLAH AKIL VERSİN İNŞALLAH! Ya da, daha doğrusu, ihanetlerinin bedelinin ne olacağını biraz olsun kavrayabilsinler. ALLAH U EKBER!

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş