CEBRAİL ALEYHİSSELAM VE LUT KAVMİ

 

En büyük ahlaksızlıkların sergilendiği ve bu nedenle YÜCE RABBİMİZİN GAZABINI üzerlerine çeken lut kavmine gereken cezayı vermeye memur edilen HAZRETİ CEBRAİL, etrafına baktığında gördü ki, ahalinin büyük bir kısmı ibadet üzere ve cezayı müstelzim kötü fiili işleyenler ise azınlıkta. Bu durumu gören CEBRAİL ALEYHİSSELAM titremeye başlar ve YÜCE RABBİMİZE sorar. (RABBİM BURADAKİ İNSANLARIN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU BU KÖTÜ FİİLİ İŞLEMEDİKLERİ GİBİ, İBADET ÜZERE BULUNUYORLAR. ONLARI DA AYNI AKIBETE MARUZ MU BIRAKACAĞIZ?) YÜCE RABBİMİZ BÜSBÜTÜN GAZABA GELEREK CEBRAİL ALEYHİSSELAMA EMREDER. (SEN, BEN SANA NE BUYURMUŞ İSEM, ONU YAP, YOKSA SEN DE GAZABA UĞRAYANLARDAN OLURSUN. ÇÜNKÜ, BİR YERDE KÖTÜLÜĞE KARŞI ÇIKMAYAN, ZULME DUR DEMEYEN KİMSE DE, ZULMÜN GELİŞMESİNE SEBEB OLMUŞTUR VE ONUN DA CEZALANDIRILMASI GEREKİR.) BU EMR-İ İLAHİDEN SONRA, BİLİNEN AKIBET HASIL OLUR.

Bu kıssadan çıkarılacak büyük ibretler vardır. Bildiğiniz gibi, Diyanet İşleri Başkanımız, ahlaksızlara uyarıda bulunduğu zaman, bir takım haddini bilmez deyyuslar, olmadık saçmalıklarla, değerli bilim adamını rencide ettiler. Oysa, onun yaptığı, YÜCE RABBİMİZİN EMİRLERİNİ NASA AKTARMAKTAN İBARET İDİ VE BUNU YAPMAMASI HALİNDE, ONUN DA BU İĞRENÇLİKLERDEN ÖTÜRÜ, ALLAH NEZDİNDE SORUMLU KILINACAĞINDAN İDİ.

Mesele bundan da ibaret değildir. Devletimiz büyük bir cesaret ve iman gücü ile, dünyada oynanan oyunlara ve özellikle de Siyonist iblis uşaklarının Filistin ve Kudüs’te yapmak istedikleri alçaklıklara tek başına karşı dururken, bir takım budala ve hadsiz monşerler, bunun siyaset ilmi ile bağdaşmadığını iddia ediyorlar. Libya’ya yardıma gidildiği zaman, yine bir takım monşerler ve muhalefet cephesindeki gafil ve hainler, buna da karşı çıkıyorlar. Oysa, YÜCE RABBİMİZİN BUYURDUĞU GİBİ, ZULME DİVAN DURMAK, ZULME RIZA GÖSTERMEK VE O ALÇAKLIĞI BİZZAT İŞLEMEK GİBİDİR. Bu şerefsizler, DEVLETİMİZİN BU ASİL DAVRANIŞININ, İLAHİ EMİRLERE UYMAKTAN BAŞKA BİRŞEY OLMADIĞINI GÖREMİYOR VE TENKİD EDEREK, BUNDAN SİYASİ ÇIKAR ELDE ETMEK İSTİYORLAR. İşte bu budalalıkları iyi müşahede etmemiz ve alçakların, türlü kalıplar içine soktukları melanetlerini görmemiz gerekir Kardeşlerim. Bizleri, bir takım uydurma sloganlar ve kavramlarla uyutmalarına engel olmalıyız Kardeşlerim. Gidilecek yol ALLAH YOLUDUR. ALLAH BİZLERİ, O YOLDAN SAPMAKTAN, YOLU ŞAŞIRMAKTAN ESİRGESİN İNŞALLAH. ALLAH U EKBER.

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş