BENDE BAZI ŞEYLERİ MERAK EDİYORUM

 Ülkenin mültimilyarder iş adamlarını temsil ettiği söylenen bir sivil toplum kuruluşunun sözcüsü, Uludere olayının iç yüzünü çok merak ettiklerini ve bu konuda acilen bilgilendirilmeleri gerektiğini beyan etti. Bir sivil toplum kuruluşunun böyle bir talepte bulunmasının hiçbir anormal tarafı yok.Bu konuda bilgi sahibi olmak hiç şüphesiz onlarında hakkıdır.Ne var ki, benim de merak ettiğim bazı şeyler var. P.K.K.nın alçakça katliamları otuz yıldır devam ederken hiçbir merak işareti vermeyen bu kuruluş , birden bire ne oldu da bu olayları merak etmeye başladı ?

Yine merak ediyorum, yeni bir Ticaret Yasası hazırlanmış ve şirketlere önemli denetim kuralları getirip, şirket hesaplarının şeffaflaştırılmasını öngörünce, bu kimseler neden buna karşı çıktılar ? ve niçin tam da bu dönemde ,ülkenin politik sorunları ile yakından ilgilenmeye ve bu konuda şikayetlerini kamuoyuna intikal ettirmeye başladılar ?

Keza merak ediyorum, ülkenin 158 milyar doları ,yurt dışındaki vergi cenneti ülkelerin bankalarında istiflenirken , bu istiflerin sahipleri kimlerdir ?

Yine merak ediyorum, ülkenin en talihsiz dönemlerinden biri olan 28 şubat döneminde , meşru hükümeti devirme planları yapan ve millet iradesini hiçe sayan alçaklarla dirsek temasında olanlar kimlerdi ?

Yine merak ediyorum, o dönemin şerefsizlerinden biri , sırf inanmış Müslüman oldukları için, önde gelen ve son derece dürüst bir ticari topluluğun yolunun kesilmesi yolunda talimatlar verirken, bu alçakça davranıştan büyük keyif alanlar kimlerdi ?

Yine merak ediyorum, Türk Ticaret Kanununun yürürlüğe girmesi ve daha nice 158 milyar doların yurt dışına kaçırılmasının önlenmesi yolunda atılan önemli adımlarla, bu saygın kuruluşun , ülkenin politik sorunlarına karşı artan merakları arasında bilinmeyen bir irtibat mı var ?

İşte dostlar, ben de bir Türk vatandaşı olarak bunları merak ediyorum.Sanırım bazı konulara meraklı olmak benim de hakkım. Öyle değil mi ?

Bu yazıyı bitirirken aklıma İSRA SURESİNİN* 16.ayet-i kerimesi geldi.Neden acaba ?

Kendi kendime bunu da merak ettim.

 Av. Ünal SOMUNCUOĞLU

 

*İSRA SURESİ 16.AYETİ ( Elmalı Hamdi yazır mealinden) : “Bir memleketi helak etmeyi murad ettiğimiz vakit onun, nimet ve refahtan şımarmış elebaşılarına emirlerimizi bildiririz. Onlar ise orada bozgunculuk yaparlar,… “

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş