ARAF SURESİNİN 183.AYET-İ KERİMESİ İLE İLGİLİ ŞEMSEDDİN YEŞİL HAZRETLERİNİN AÇIKLAMASINDAN ÖZET

CENAB-I HAK ZALİMLER HAKKINDA AÇIKLAMA YAPARKEN ŞÖYLE BUYURUYOR :

( BEN ONLARA MÜHLET VERİRİM.HAKKA HİLE DOKUMAK İSTEYENLERE GAFLET TEZGAHLARINI ZİYADELEŞTİRİRİM.ONLARIN İPİNİ UZATIRIM……….AZABIN GELECEĞİ DE İLK ÖNCE HİSSOLUNMAZ.BENİM ONLAR HAKKINDA GİZLİ TUTMUŞ OLDUĞUM TECELLİYATI KAHRİYEMDEKİ MUAMELEM,DAYANILMAYACAK KADAR AĞIRDIR VE ŞİDDETLİDİR.)

Ey hakikat yolcusu! İşte bu sahne-i şuhudda birinci sınıf zalimler bu nazmı kerim ile çarpılmışlardır. CENAB_I HAK zulümde ileri gidenlere, zulmü giderek arttıranlara kolaylık verir de öyle bir hal meydana gelir ki, artık dünya sahnesinde onların her dedikleri olmaya başlar. İşte bu, onlar için KUDRETİN en büyük tuzağıdır. Nihayet “ OH ! BÜTÜN EMELLERİMİZE NAİL OLDUK “ sevdası gelir, gelmez,bir anda tepetaklak olurlar ve yerlerini mazlumlara terkederler…….

Kardeşlerim! ÜSTADIN bu açıklamalarından verdiğim özet, bugünkü dünyanın halini ne kadar açık bir şekilde ortaya koyuyor. Her zaman söylediğim gibi KURAN-I MÜBİN BİR DUA KİTABI DEĞİLDİR. KURAN-I MÜBİN HER DEVİRDE HÜKMÜNÜ İCRA EDEN VE EBEDİYETE KADAR DA İCRA EDECEK OLAN BİR YAŞAM DÜSTURUDUR. İşte ONUN MUCİZESİ DE ESASEN BU NOKTADADIR. Bugün, kendisini dünyanın efendisi sanan bir zorba ve aslında o zorbayı yöneten SİYONİST kafirler var. Bunlar, kendilerinin herşeye muktedir olduklarını sanıyor ve bu durumun ilelebet devam edeceğini sanıyorlar. Oysa ne kadar yanılıyorlar. İmanı kuvvetli olan, bu görünüşe asla aldanmıyor ve her şekilde zalimin karşısına aslan yüreğiyle çıkıyor. İçteki ve dıştaki zalim uşakları ise, aslanın ayağının sürçmesi için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar. Lakin bilmiyorlar ki, zalimin zahiri kudreti, bir fiske ile yok edilecek bir hayali kudrettir. O zalim ve o zalimin uşakları da, zalimle birlikte kahrolacaklardır. Bu gafillerin bir nebze imanları olsa idi, gerçeği anlarlar ve zalimin devrinin er geç kapanacağını görebilirlerdi. Ne var ki, onların gözleri kör, kulakları sağır, kalpleri taşlaşmıştır. Bu zavallı hallerine rağmen, kendilerini çok akıllı ve ileri görüşlü sanırlar. İşte bunların sonu pek acı olacaktır. ALLAH U EKBER

Ünal SOMUNCUOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş